Kalajoen Keilahalli, KalajokiOpen, 06.11.2017-07.01.2018
Lopullinen järjestys

1. Ollonqvist Juha
2. Seppänen Ville
3. Seppänen Riku
4. Luosujärvi Matias


Finaalipäivän aikataulu:

9.00 SandyKelt erä
11.15 Vapaa harjoittelu finalisteille sekä myöhäinen aamupala
12.00 Radanhoito
12.30 Finaalin I osa
n.14.45 Finaalin II osa
n. 17.00 Pudotuspelit
n. 18.30 Palkintojen jako Sandy Kelt:ssa. ....
(klikkaamalla värillistä tulosta saat näkyviin keilaajan pöytäkirjan)
Sij Nimi Seura, Liitto Lk 1 2 3 4 5 Tulos Tas Yht. X /
1 Luosujärvi Matias OPS, Oulu A 258 245 248 245 267 1263 0 1263 45 12
2 Impola Tuomo NBC, Oulu B 225 248 212 193 258 1136 65 1201 33 16
3 Uusinarkaus Timo OPS, Oulu M 259 238 236 236 210 1179 0 1179 39 16
4 Ollonqvist Juha OPS, Oulu M 215 217 270 222 249 1173 0 1173 39 15
5 Koutonen Ville KaBow, Kalajoki B 156 275 212 191 234 1068 90 1158 29 18
6 Viitakangas Toni O-K, Rovaniemi B 266 177 191 219 204 1057 100 1157 33 12
7 Tissarinen Simon CPS, Kokkola B 225 194 226 211 259 1115 40 1155 38 13
8 Saari Miro KaBow, Kalajoki C 203 191 213 178 206 991 160 1151 23 25
9 Fors Tomi Kalajoki BC, Kalajoki A 234 227 214 226 216 1117 30 1147 36 17
10 Lehtikangas Juha KaBow, Kalajoki M 243 212 236 231 223 1145 0 1145 36 15
11 Kalaoja Ere KaBow, Kalajoki B 198 195 258 215 223 1089 55 1144 31 18
12 Lankila Sakari Kalajoki BC, Kalajoki C 216 208 170 212 203 1009 130 1139 25 24
13 Maliniemi Esa Ränni-Raahe, Raahe B 247 200 220 235 137 1039 95 1134 28 18
14 Seppänen Riku KaBow, Kalajoki B 229 211 225 214 210 1089 40 1129 31 18
 
15 Tissarinen Veli-Matti CPS, Kokkola M 247 219 204 246 206 1122 0 1122 32 16
16 Siermala Tarja Team 301, Kalajoki C 189 183 164 193 222 951 170 1121 21 23
17 Liias Juhani Kalajoki BC, Kalajoki B 184 220 220 202 214 1040 80 1120 32 12
18 Impola Jarmo NBC, Oulu C 166 244 204 214 181 1009 110 1119 23 24
19 Simonen Jarmo Kalajoki BC, Kalajoki B 226 191 183 201 276 1077 40 1117 32 17
20 Verronen Valtter CPS, Kokkola M 199 232 254 215 214 1114 0 1114 37 15
21 Heikkinen Asko NBC, Oulu A 223 228 220 215 208 1094 20 1114 33 18
22 Saari Vesa BC Islanders, Kalajoki M 178 215 240 225 235 1093 20 1113 35 15
23 Kantola Mikko O-K, Rovaniemi B 189 192 236 227 208 1052 60 1112 32 17
24 Marjakangas Eija KalKe-90, Ylivieska C 191 205 191 192 167 946 155 1101 21 26
25 Holappa Nina Aurora, Oulu C 171 205 224 174 212 986 110 1096 23 24
26 Ukkonen Jarmo NBC, Oulu A 225 177 215 204 226 1047 35 1082 33 17
27 Isopahkala Riku Kalajoki BC, Kalajoki D 173 167 225 144 193 902 175 1077 21 20
28 Uusinarkaus Tuomas OPS, Oulu M 171 227 248 233 195 1074 0 1074 29 19
29 Hooli Jukka CPS, Kokkola A 228 193 179 224 227 1051 20 1071 27 20
30 Haapanen Kalervo Team 301, Kalajoki C 137 182 183 222 216 940 125 1065 26 16
31 Holappa Harri Agents, Oulu A 200 204 226 185 234 1049 15 1064 29 21
32 Hihnala Timo Agents, Oulu C 203 173 200 208 170 954 105 1059 25 18
33 Löfbacka Kari Star Bo, Ylivieska A 195 216 204 221 192 1028 30 1058 29 21
34 Soukka Jani KaBow, Kalajoki B 147 179 186 201 267 980 75 1055 25 15
35 Koutonen Niina Star Bo, Ylivieska B 179 234 176 214 182 985 65 1050 25 22
36 Ahokas-Heikkinen Jaana BC Islanders, Kalajoki C 182 181 172 177 191 903 145 1048 13 33
37 Huhta Hillevi BC Islanders, Kalajoki B 236 177 169 203 183 968 70 1038 25 19
38 Kalaoja Jouko V.I.P, Kalajoki B 226 168 162 191 184 931 105 1036 21 21
39 Kuparinen Sakari RauKe, Raahe B 206 246 157 190 215 1014 20 1034 29 19
40 Saukko Hannu Kalajoki BC, Kalajoki B 188 177 197 213 191 966 65 1031 21 22
41 Marjakangas Pekka KalKe-90, Ylivieska B 223 210 201 162 179 975 55 1030 20 25
42 Österman Lars-Åke GBK, Kokkola A 177 194 238 202 188 999 30 1029 25 21
43 Simonen Leila Kalajoki BC, Kalajoki C 177 209 173 134 177 870 155 1025 14 25
44 Junell Teuvo Kalajoki BC, Kalajoki B 170 178 237 183 168 936 85 1021 17 26
45 Suopajärvi Tommi O-K, Rovaniemi C 205 204 133 199 145 886 135 1021 17 22
46 Liimatainen Ulla-Maija Team 301, Kalajoki C 169 181 157 168 169 844 160 1004 14 26
47 Snåre Sune FoBK, Pietarsaari B 187 159 192 189 183 910 90 1000 21 21
48 Mehtälä Mika Star Bo, Ylivieska B 181 200 187 202 159 929 70 999 23 21
49 Kulla Boes GBK, Kokkola B 196 178 164 245 160 943 55 998 22 21
50 Sundberg Joakim GBK, Kokkola B 190 170 170 226 175 931 60 991 23 21
51 Liimatainen Kauko Team 301, Kalajoki C 164 190 172 158 196 880 110 990 17 21
52 Koivuoja Hannele Kalajoki BC, Kalajoki C 186 156 158 164 172 836 150 986 11 26
53 Ruhkala Aimo V.I.P, Kalajoki C 157 149 152 194 157 809 175 984 11 26
54 Kuparinen Ritva RauKe, Raahe C 170 177 212 135 164 858 125 983 16 22
55 Haapanen Tuula Team 301, Kalajoki C 192 180 146 147 141 806 175 981 11 25
56 Juola Raimo Kalajoki BC, Kalajoki C 187 130 161 197 178 853 110 963 13 27
57 Ekonkari Matti Kalajoki BC, Kalajoki C 174 191 157 155 135 812 145 957 7 31
58 Isopahkala Tapio Kalajoki BC, Kalajoki B 201 165 138 178 179 861 80 941 15 26
59 Mehtälä Anne Star Bo, Ylivieska B 162 165 161 179 163 830 105 935 14 28
60 Muuttonen Jouko RC, Pori C 128 168 170 181 162 809 125 934 16 19
61 Löfbacka Eila Star Bo, Ylivieska C 158 146 161 171 148 784 150 934 6 32
62 Visuri Anja BC Islanders, Kalajoki D 136 159 164 123 133 715 175 890 7 23
63 Sundberg Jan-Anders GBK, Kokkola B 183 148 159 152 160 802 75 877 10 27
64 Ojala Rauha Team 301, Kalajoki C 144 135 142 119 150 690 175 865 8 17
65 Ojala Aaro Team 301, Kalajoki C 136 145 135 126 144 686 175 861 6 20
66 Himanka Raimo Kalajoki BC, Kalajoki D 149 141 122 161 111 684 175 859 9 17
67 Junnikkala Tuulikki Kalajoki BC, Kalajoki C 117 147 138 141 140 683 175 858 8 16
68 Suni Kalevi Kalajoki BC, Kalajoki C 145 152 136 123 147 703 145 848 13 16
Kilpailussa suorituksia yhteensä: 208
© Viking Bowling & Supply 1987-2018 www: Viking Bowling & Supply Päiv. 08.01.2018 15:20 Webmaster